Co kierowca powinien mieć w samochodzie?


Co kierowca powinien mieć w samochodzie?

Co kierowca powinien mieć w samochodzie?

Co kierowca powinien mieć w samochodzie? To pytanie nie od dziś zadają sobie nie tylko początkujący kierowcy, ale również ci z nas, którzy od lat prowadzą pojazdy. Samochód – chociaż przede wszystkim pełni funkcję, umożliwiającą przemieszczanie się z punktu A do punktu B – może stanowić miejsce przechowywania wielu ważnych podczas trasy rzeczy. W co warto zaopatrzyć samochód, aby móc cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą, a co będzie jedynie niepotrzebnym dodatkiem wnętrza pojazdu?

Czytaj więcej >

Prawo jazdy – jak zacząć?

Prawo jazdy – jak zacząć legalnie prowadzić auto?

Egzamin na prawo jazdy to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu – jak twierdzi spora część osób, które kiedykolwiek podjęły rękawice, decydując się tym samym na spróbowanie swoich sił za kółkiem. I choć kiedyś prawo jazdy nie było tak oczywiste jak dzisiaj – aktualnie coraz więcej młodych ludzi (często jeszcze pod koniec szkoły średniej) rozpoczyna przygodę z konkretną szkołą jazdy. Nie da się ukryć – sama myśl o egzaniminie na prawo jazdy może budzić wątpliwości, stres i strach. Czy jednak aby na pewno jest się czego obawiać? Jak zacząć prawo jazdy, aby cały proces – od pierwszej jazdy do egzaminu państwowego – kojarzył się wyłącznie przyjemnie? I na co warto zwrócić uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na zdanie egzaminu już za pierwszym razem? Podpowiadamy!

Czytaj więcej >

Hybryda – jak działa?

Hybryda – jak działa samochód elektryczny?

Nie ulega wątpliwości, że samochody hybrydowe to przyszłość motoryzacji – coraz więcej osób realnie zastanawia się nad ich zakupem ze względu na liczne zalety tego typu pojazdów. Wśród nich – niskie koszty eksploatacji (w porównaniu do aut na diesel czy benzynę), dwa (zamiast jednego) źródła napędu oraz niższe opłaty za parkowanie (w niektórych miastach). I choć hybryda wzbudza zainteresowanie wielu miłośników motoryzacji – wśród nich są także osoby sceptycznie nastawione do jej funkcjonowania. Jak to wygląda naprawdę? Czy hybryda rzeczywiście w niedalekiej przyszłości całkowicie zastąpi popularne „diesle” i auta benzynowe? A może okaże się chwilowym eko-trendem? Rozwiewamy Wasze wątpliwości!

Czytaj więcej >